Základní škola a mateřská škola, Všestary

Aktuality MŠ Chlum

Školní rok 2020/2021

Úprava za předškolní a zájmové vzdělání za 1. pololetí školního roku 2020/2021

Vážení rodiče,

z důvodů karantény bude MŠ Chlum uzavřena ve dnech:  čtvrtek 12.11., pátek 13.11. a pondělí 16.11.2020. Opět  otevřeno bude ve středu 18.11.2020.

Informace o ošetřovném na dítě do 10 let je na webovém portálu MPSV. https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Organizace distanční výuky

Nová cena stravného od 1. 10. 2020

Vážení rodiče,

mateřská škola Chlum bude znovu otevřena 29. září 2020.

Potvrzení o potřebě ošetřovného na dítě vystavuje dětský lékař, ne škola.

Děkujeme za pochopení.

Vážení rodiče,

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nový doporučený postup u akutních onemocnění v průběhu pandemie COVID19í. Z hlediska školy jsou důležité následující body:

• V případě chronického respiračního onemocnění dítěte (astma, chronická rýma, alergické onemocnění) si škola vyžádá od rodičů Čestné prohlášení, ke kterému rodič může, na základě svého rozhodnutí, přiložit kopii zprávy z odborné poradny, kam děti s tímto onemocněním docházejí.
  • Kvalifikovanou informaci o začátku nemoci a ústupu symptomů (kašle) může podat jen rodič. Lékař nepotvrzuje bezinfekčnost před návratem do školy, nepřítomnost dítěte ve škole omlouvá jen rodič.

Celý text je ke stažení zde:

Covid ve školách_11_09_2020

Dopis ministra MZd

Algoritmus izolace a karanténa

Algoritmus respirací PL

Karanténa

Na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice v Hradci Králové jsou od pondělí 14. září všichni zaměstnanci a děti mateřské školy Chlum v povinné desetidenní karanténě. Následně jim budou provedeny testy. Pozitivní test na covid-19 byl prokázán u dvou zaměstnanců školy.

BEZPEČNOSTNÍ A ORGANIZAČNÍ OPATŘENÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE K ZABRÁNĚNÍ ŠÍŘENÍ NEMOCI COVID-19 OD 1. 9. 2020

Vážení rodiče a milé děti,

přejeme vám krásné letní dny. Už teď se těšíme, že se v pondělí 24. srpna opět setkáme v naší mateřské škole. Všichni věříme, že nás čeká klidný a zcela tradiční nový školní rok.

Úplata za předškolní vzdělávání v mateřské škole od 1. 9. 2020 do 31. 08. 2021