K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky. Více informacíSouhlasím

+420 495 458 158, 720 983 690
 hospodarka@zsvsestary.cz 

Aktuality
LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ 2018 Zahraniční zájezd: Adventní císařská Vídeň Vá…
Kontaktní formulář (Omluvenky)
antispam

Děkujeme Vám všem, kteří jste vyjádřili svůj názor v naší anketě.

Na vylepšení stránek stále pracujeme.

Mateřská škola Chlum

Vítáme Vás na webových stránkách mateřské školy na Chlumu, která je součástí ZŠ ve Všestarech.

Motto „Svět kolem nás“ 

Naše mateřská škola se nachází v krásném a zdravém přírodním prostředí uprostřed obce Chlum. Tuto výhodu využíváme k rozvíjení citlivého vztahu dětí k živé i neživé přírodě. Naše MŠ je proto zaměřena na environmentální výchovu.

Podněcujeme v dětech touhu poznávat okolní svět, rozvíjet hluboký a trvalý vztah k přírodě a její ochraně. Prostřednictvím přímého kontaktu s přírodou, prostřednictvím pohádek, her, písniček, říkadel a lidových pranostik, seznamujeme děti se zákonitostmi přírody. Povzbuzujeme děti v dalším rozvoji poznávání a učení při práci na počítači s programem "Těšíme se do školy", "Zvídavá zvířátka" a s interaktivní tabulí, kde pracujeme s programy, které obsahují činnosti ze všech vzdělávacích oblastí RVP PV (hry na postřeh a orientaci, říkanky, písničky, mluvený komentář pro samostatnou činnost dítěte). Upevňujeme u dětí zdravé životní návyky a postoje. Snažíme se zapojovat i do různých akcí a soutěží. Děti se hravou formou připravují na vstup nejen do základní školy, ale i do běžného života.