K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky. Více informacíSouhlasím

Mateřská škola Chlum

Vítáme Vás na webových stránkách mateřské školy na Chlumu, která je součástí ZŠ ve Všestarech.

Motto „Svět kolem nás“ 

Naše mateřská škola se nachází v krásném a zdravém přírodním prostředí uprostřed obce Chlum. Tuto výhodu využíváme k rozvíjení citlivého vztahu dětí k živé i neživé přírodě. Naše MŠ je proto zaměřena na environmentální výchovu.

Podněcujeme v dětech touhu poznávat okolní svět, rozvíjet hluboký a trvalý vztah k přírodě a její ochraně. Prostřednictvím přímého kontaktu s přírodou, prostřednictvím pohádek, her, písniček, říkadel a lidových pranostik, seznamujeme děti se zákonitostmi přírody. Povzbuzujeme děti v dalším rozvoji poznávání a učení při práci na počítači s programem "Těšíme se do školy", "Zvídavá zvířátka" a s interaktivní tabulí, kde pracujeme s programy, které obsahují činnosti ze všech vzdělávacích oblastí RVP PV (hry na postřeh a orientaci, říkanky, písničky, mluvený komentář pro samostatnou činnost dítěte). Upevňujeme u dětí zdravé životní návyky a postoje. Snažíme se zapojovat i do různých akcí a soutěží. Děti se hravou formou připravují na vstup nejen do základní školy, ale i do běžného života.

Organizace dne

Dítě přichází v doprovodu rodičů. Rodič může vstoupit do školky a pomoci dítěti se převléknout v šatně. Po předání a osobním kontaktu s učitelkou rodič odchází.

Dopolední blok

06.30 - 08.30   

scházení dětí, hry dětí, ranní cvičení, rozvíjení osobnosti dítěte ve skupinách i individuálně hravou formou

08.30 - 09.00    

svačina, pitný režim

09.00 - 09.30    

řízená činnost

09.30 - 11.30    

příprava na pobyt venku, pobyt venku

11.30 - 12.30    

oběd, pitný režim

11.45 - 13.45    

odpočinek pro mladší děti

12.00 - 13.30    

odpočinek pro starší děti, zájmové aktivity, práce na interaktivní tabuli, řízené a relaxační činnosti

Odpolední blok

13.30 - 14.00    

hygiena, svačina, pitný režim

14.00 - 16.00    

odpolední zájmové činnosti, rozcházení dětí