K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky. Více informacíSouhlasím

 MŠ Všestary 727 910 435 

 MŠ Chlum 720 966 369

 ŠJ 720 949 332  ŠD 725 840 145

 ZŠ 2. stupeň 495 458 158, 720 983 690

 ZŠ 1. stupeň 727 910 448

 hospodarka@zsvsestary.cz 

Aktuality
Informace pro rodiče budoucích prvňáčků Ve školním roce 2018/2019 budou otevřen…
Kontaktní formulář (Omluvenky)
antispam

Mateřská škola Chlum

Vítáme Vás na webových stránkách mateřské školy na Chlumu, která je součástí ZŠ ve Všestarech.

Motto „Svět kolem nás“ 

Naše mateřská škola se nachází v krásném a zdravém přírodním prostředí uprostřed obce Chlum. Tuto výhodu využíváme k rozvíjení citlivého vztahu dětí k živé i neživé přírodě. Naše MŠ je proto zaměřena na environmentální výchovu.

Podněcujeme v dětech touhu poznávat okolní svět, rozvíjet hluboký a trvalý vztah k přírodě a její ochraně. Prostřednictvím přímého kontaktu s přírodou, prostřednictvím pohádek, her, písniček, říkadel a lidových pranostik, seznamujeme děti se zákonitostmi přírody. Povzbuzujeme děti v dalším rozvoji poznávání a učení při práci na počítači s programem "Těšíme se do školy", "Zvídavá zvířátka" a s interaktivní tabulí, kde pracujeme s programy, které obsahují činnosti ze všech vzdělávacích oblastí RVP PV (hry na postřeh a orientaci, říkanky, písničky, mluvený komentář pro samostatnou činnost dítěte). Upevňujeme u dětí zdravé životní návyky a postoje. Snažíme se zapojovat i do různých akcí a soutěží. Děti se hravou formou připravují na vstup nejen do základní školy, ale i do běžného života.