Mateřská škola Chlum

Vítáme Vás na webových stránkách mateřské školy na Chlumu, která je součástí ZŠ ve Všestarech.

Motto „Svět kolem nás“

Naše mateřská škola se nachází v krásném a zdravém přírodním prostředí uprostřed obce Chlum. Tuto výhodu využíváme k rozvíjení citlivého vztahu dětí k živé i neživé přírodě. Naše MŠ je proto zaměřena na environmentální výchovu.

Podněcujeme v dětech touhu poznávat okolní svět, rozvíjet hluboký a trvalý vztah k přírodě a její ochraně. Prostřednictvím přímého kontaktu s přírodou, prostřednictvím pohádek, her, písniček, říkadel a lidových pranostik, seznamujeme děti se zákonitostmi přírody. Povzbuzujeme děti v dalším rozvoji poznávání a učení při práci na počítači s programem "Těšíme se do školy", "Zvídavá zvířátka" a s interaktivní tabulí, kde pracujeme s programy, které obsahují činnosti ze všech vzdělávacích oblastí RVP PV (hry na postřeh a orientaci, říkanky, písničky, mluvený komentář pro samostatnou činnost dítěte). Upevňujeme u dětí zdravé životní návyky a postoje. Snažíme se zapojovat i do různých akcí a soutěží. Děti se hravou formou připravují na vstup nejen do základní školy, ale i do běžného života.

Organizace dne

Dítě přichází v doprovodu rodičů. Rodič může vstoupit do školky a pomoci dítěti se převléknout v šatně. Po předání a osobním kontaktu s učitelkou rodič odchází.

Dopolední blok

06.30 - 08.30

scházení dětí, hry dětí, ranní cvičení, rozvíjení osobnosti dítěte ve skupinách i individuálně hravou formou

08.30 - 09.00