K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky. Více informacíSouhlasím

Základní a mateřská škola, Všestary

Mateřská škola Chlum

Vítáme Vás na webových stránkách mateřské školy na Chlumu, která je součástí ZŠ ve Všestarech.

Motto „Svět kolem nás“ 

Naše mateřská škola se nachází v krásném a zdravém přírodním prostředí uprostřed obce Chlum. Tuto výhodu využíváme k rozvíjení citlivého vztahu dětí k živé i neživé přírodě. Naše MŠ je proto zaměřena na environmentální výchovu.

Podněcujeme v dětech touhu poznávat okolní svět, rozvíjet hluboký a trvalý vztah k přírodě a její ochraně. Prostřednictvím přímého kontaktu s přírodou, prostřednictvím pohádek, her, písniček, říkadel a lidových pranostik, seznamujeme děti se zákonitostmi přírody. Povzbuzujeme děti v dalším rozvoji poznávání a učení při práci na počítači s programem "Těšíme se do školy", "Zvídavá zvířátka" a s interaktivní tabulí, kde pracujeme s programy, které obsahují činnosti ze všech vzdělávacích oblastí RVP PV (hry na postřeh a orientaci, říkanky, písničky, mluvený komentář pro samostatnou činnost dítěte). Upevňujeme u dětí zdravé životní návyky a postoje. Snažíme se zapojovat i do různých akcí a soutěží. Děti se hravou formou připravují na vstup nejen do základní školy, ale i do běžného života.

Organizace dne

Dítě přichází v doprovodu rodičů. Rodič může vstoupit do školky a pomoci dítěti se převléknout v šatně. Po předání a osobním kontaktu s učitelkou rodič odchází.

Dopolední blok

06.30 - 08.30   

scházení dětí, hry dětí, ranní cvičení, rozvíjení osobnosti dítěte ve skupinách i individuálně hravou formou

08.30 - 09.00    

svačina, pitný režim

09.00 - 09.30    

řízená činnost

09.30 - 11.30    

příprava na pobyt venku, pobyt venku

11.30 - 12.30    

oběd, pitný režim

11.45 - 13.45    

odpočinek pro mladší děti

12.00 - 13.30    

odpočinek pro starší děti, zájmové aktivity, práce na interaktivní tabuli, řízené a relaxační činnosti

Odpolední blok

13.30 - 14.00    

hygiena, svačina, pitný režim

14.00 - 16.00    

odpolední zájmové činnosti, rozcházení dětí