K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky. Více informacíSouhlasím

Základní a mateřská škola, Všestary

Mateřská škola Všestary

Vítáme Vás na webových stránkách Mateřské školy ve Všestarech. Najdete zde informace o škole, o aktuálním dění a také řadu fotografií zachycujících akce školy, činnosti a práce dětí.

V naší MŠ vše začíná a končí u motta:

 „MÁME SE RÁDI, PROTOŽE JSME KAMARÁDI“

O nás

Škola byla postavena v roce 1979 v akci "Z" pro potřeby místních občanů. Zahájila svůj provoz od 1. září 1979. Od 1. 1. 2003 je MŠ součástí ZŠ Všestary.

Naše MŠ je menší, spíše rodinného typu. Je umístěna v klidné části Všestar v sousedství plaveckého areálu s výhledem do polí. Budova je jednopatrová, postavena do tvaru L a chodbou je spojena se školní jídelnou ZŠ. 

Zahrada je velká a dobře vybavená pro potřeby dětí. Každá třída má své pískoviště a houpadla. Dominantou je multifunkční hrad (věž se skluzavkou výška 1,5 m, šplhací síť, počítadlo, hradby se skluzavkou, schody a lezecká stěna). Z jedné strany obklopen lanovým kolotočem a z druhé strany lanovou pyramidou. Na ni navazuje balanční lávka, chodící lávka a prolézací tunel stonožka. Zahradní domek slouží na úklid hraček. Dopravní hřiště děti využívají při nabídce tříkolek a koloběžek. Zbývá ještě velký prostor pro míčové a závodivé hry.

Na zahradě jsou vzrostlé stromy, které v létě slouží jako úkryt před sluncem. V letním žáru osvěží mlžení (stříkání) dětí na vydlážděném obdélníku s odtokem vody. Na dlažbě je nakreslen panák na skákání pro starší děti a šneček pro mladší děti. Zahradu využíváme celoročně. Za zahradou je svah, který děti mají nejvíce rády v zimě, kdy na něm pekáčují. Okolí MŠ vybízí k procházkám do přírody.

Do mateřské školy jsou přijímány děti ve věku 3-6 let, pokud to dovolují podmínky školy a po konzultaci s rodiči, děti mladší tří let a starší šesti let a to z pravidla k začátku školního roku. Přesná pravidla pro přijímání děti do MŠ jsou daná v kritériích pro přijetí dítěte, protože počet přihlášených dětí do MŠ převyšuje počet volných míst.

Naše škola je dvou třídní. Oddělení jsou věkově rozdělena. První třída od 2-5 let a druhá třída od 5-6 let.

Třídy mají své názvy:

  • první třída = BERUŠKY
  • druhá třída = MOTÝLCI

Třídy jsou naplňovány do počtu 25 dětí. Cílem je vytvoření harmonického vztahu mezi dětmi, učitelkami a rodiči. Naší snahou je rozvoj dítěte jako celé osobnosti. Nejde o řadu znalostí, pojmů, jimiž dětem umožňujeme poznávat svět. Jde také o dovednosti, o vytváření postojů k sobě, k ostatním lidem, o budování systému hodnot. Naší snahou je připravit děti na život plný lásky, porozumění a vidět potřeby ne jen své, ale i druhých. Naučit se pomáhat si.

Na začátku každého školního roku děti samy ve spolupráci s učitelkou určují a slovně konkretizují pravidla soužití ve skupině – ve třídě, tato pravidla vyvozují samy ze svých zkušeností a zážitků, ze záměrně učitelkou navozených hravých situacích. Pravidla se pak snaží po celý školní rok dodržovat a vzájemně kontrolovat jejich dodržování. Třídní pravidla jsou zveřejněna i pro rodiče vyvěšením na nástěnkách, či na jiném přístupném místě.