K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky. Více informacíSouhlasím

+420 495 458 158, 720 983 690
 hospodarka@zsvsestary.cz 

Aktuality
LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ 2018 Zahraniční zájezd: Adventní císařská Vídeň Vá…
Kontaktní formulář (Omluvenky)
antispam

Děkujeme Vám všem, kteří jste vyjádřili svůj názor v naší anketě.

Na vylepšení stránek stále pracujeme.

O nás

Základní škola a mateřská škola, Všestary je spádovou školou pro 21 vesnic. Sdružuje školu, školní družinu a mateřské školy - na Chlumu a ve Všestarech.

Jsme úplnou školou s 1. až 9. postupným ročníkem. Vzděláváme v současné době 283 žáků, kteří jsou rozděleni do jednotlivých tříd s průměrem 21 dětí na třídu.

Hlavní budova školy je situována v centru vesnice. K zařízení patří i starší stavba u kostela, kde je umístěn I. stupeň. Žáci mohou využívat tělocvičnu, která je součástí školy, a bazén se saunou, který se nachází v areálu a je se školou propojen. Dalšími budovami jsou školní jídelna a mateřská škola, které jsou lehce dostupné pro žáky i učitele, navazují na školní areál.

Ke škole patří ještě odloučené pracoviště MŠ s výdejnou jídel, které se nachází v jedné budově v obci Chlum.

Okolí školy poskytuje dobré možnosti pro činnost školní družiny, pro realizaci tělesné výchovy i pro aktivity jednotlivých kroužků.

V budově 1. stupně je k dispozici 5 učeben a 3 místnosti upravené pro školní družinu. Prostory jsou čisté a esteticky upravené. Děti užívají pro pobyt a herní aktivity školní dvůr i přilehlé zahrady. Škola má kvalitní hygienické zázemí.

Další učebny se nacházejí v hlavní budově. K dispozici je 11 učeben, z nichž 4 jsou odborné: jazýková, počítačová, multimediální a hudební výchovy. I tato budova má odpovídající hygienické zázemí, šatní prostor je vybaven skříňkami, třídy jsou dostatečně velké a světlé.

V prostorné chodbě mají děti umístěn relaxační koutek a pingpongový stůl.

Všichni vyučující mají své kabinety vybaveny PC s připojením na internet a tiskárnami. Nedílnou součástí je prostor integrované školní a obecní knihovny.

Tělocvična je navštěvována nejen školou, ale i veřejností, a to hlavně v odpoledních, podvečerních a večerních hodinách, nezřídka též o víkendech.

Pro relaxaci o velké a poledních přestávkách slouží atriový dvůr s pevným povrchem, kde je umístěn basketbalový koš a betonový stůl na stolní tenis. K odpočinku tu jsou rozestaveny lavičky. Součástí je i plně vybavené antukové hřiště.

K budově přiléhá malá zahrádka, na které se uskutečňuje výuka pracovních činností - pěstitelství.

Školní jídelna je prostorná, moderně a funkčně vybavená kuchyň nabízí výběr z dvou jídel a vaří i pro cizí strávníky.