Základní škola a mateřská škola, Všestary

O nás

Základní škola a mateřská škola, Všestary sdružuje základní školu, školní družinu a dvě mateřské školy na Chlumu a ve Všestarech. Kapacita školy je 350 žáků. Naše škola je spádová pro 21 vesnic. Jsme úplnou školou s 1. až 9. postupným ročníkem.

Základní školu tvoří dvě budovy. První budova je starší stavba u kostela (Všestary 2), má řadu kmenových tříd, oddělení školní družiny, zázemí pro učitelky, vychovatelky a provozní zaměstnance školy.

Hlavní budova školy (Všestary 57) je situována v centru vesnice, kde jsou kmenové třídy, odborné učebny, školní dílny, obecní a školní knihovna, zázemí pro učitele, asistenty pedagoga, provozní zaměstnance a vedení školy. Budova je stavebně spojena s bazénem, který ale není součástí školy. Žáci využívají nově rekonstruovanou tělocvičnu, která je součástí školy.

Dalšími budovami jsou školní jídelna (Všestary 131) s celkovou kapacitou 500 strávníků a mateřská škola Všestary (Všestary 130). Obě budovy jsou lehce dostupné pro žáky i učitele, navazují na školní areál.

Ke škole patří ještě detašované pracoviště mateřské školy Chlum (Chlum 44, 503 12 Všestary) a výdejny jídel s celkovou kapacitou 64 strávníků. Celková kapacita mateřských škol je 116 děti.

Celkem ve škole pracuje 57 zaměstnanců.

Žáci jsou rozděleni do jednotlivých tříd s průměrem 21 dětí na třídu.

Žáci 1. - 4. ročníků navštěvují tři oddělení školní družiny s celkovou kapacitou 90 žáků. Okolí školy poskytuje dobré možnosti pro činnost školní družiny, pro realizaci tělesné výchovy i pro aktivity jednotlivých kroužků.