K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky. Více informacíSouhlasím

 MŠ Všestary 727 910 435 

 MŠ Chlum 720 966 369

 ŠJ 720 949 332  ŠD 725 840 145

 ZŠ 2. stupeň 495 458 158, 720 983 690

 ZŠ 1. stupeň 727 910 448

 hospodarka@zsvsestary.cz 

Aktuality
Informace pro rodiče budoucích prvňáčků Ve školním roce 2018/2019 budou otevřen…
Kontaktní formulář (Omluvenky)
antispam

O nás

Základní škola a mateřská škola, Všestary je spádovou školou pro 21 vesnic. Sdružuje školu, školní družinu a mateřské školy - na Chlumu a ve Všestarech.

Jsme úplnou školou s 1. až 9. postupným ročníkem. Vzděláváme v současné době 283 žáků, kteří jsou rozděleni do jednotlivých tříd s průměrem 21 dětí na třídu.

Hlavní budova školy je situována v centru vesnice. K zařízení patří i starší stavba u kostela, kde je umístěn I. stupeň. Žáci mohou využívat tělocvičnu, která je součástí školy, a bazén se saunou, který se nachází v areálu a je se školou propojen. Dalšími budovami jsou školní jídelna a mateřská škola, které jsou lehce dostupné pro žáky i učitele, navazují na školní areál.

Ke škole patří ještě odloučené pracoviště MŠ s výdejnou jídel, které se nachází v jedné budově v obci Chlum.

Okolí školy poskytuje dobré možnosti pro činnost školní družiny, pro realizaci tělesné výchovy i pro aktivity jednotlivých kroužků.

V budově 1. stupně je k dispozici 5 učeben a 3 místnosti upravené pro školní družinu. Prostory jsou čisté a esteticky upravené. Děti užívají pro pobyt a herní aktivity školní dvůr i přilehlé zahrady. Škola má kvalitní hygienické zázemí.

Další učebny se nacházejí v hlavní budově. K dispozici je 11 učeben, z nichž 4 jsou odborné: jazýková, počítačová, multimediální a hudební výchovy. I tato budova má odpovídající hygienické zázemí, šatní prostor je vybaven skříňkami, třídy jsou dostatečně velké a světlé.

V prostorné chodbě mají děti umístěn relaxační koutek a pingpongový stůl.

Všichni vyučující mají své kabinety vybaveny PC s připojením na internet a tiskárnami. Nedílnou součástí je prostor integrované školní a obecní knihovny.

Tělocvična je navštěvována nejen školou, ale i veřejností, a to hlavně v odpoledních, podvečerních a večerních hodinách, nezřídka též o víkendech.

Pro relaxaci o velké a poledních přestávkách slouží atriový dvůr s pevným povrchem, kde je umístěn basketbalový koš a betonový stůl na stolní tenis. K odpočinku tu jsou rozestaveny lavičky. Součástí je i plně vybavené antukové hřiště.

K budově přiléhá malá zahrádka, na které se uskutečňuje výuka pracovních činností - pěstitelství.

Školní jídelna je prostorná, moderně a funkčně vybavená kuchyň nabízí výběr z dvou jídel a vaří i pro cizí strávníky.