PDPP

Program dlouhodobé primární prevence – PDPP

(Poskytovatel – Centrum primární prevence SEMIRAMIS z. ú.)

20. 10. 2017 se uskutečnilo již páté setkání žáků VIII. třídy s pracovníky Centra primární prevence SEMIRAMIS.

Tentokrát žáky VIII. třídy čekalo téma  „Nebezpečné bezpečně?“

V tomto bloku byly reflektovány současné trendy trávení volného času žáků, s cílem vést žáky ke kritickému zhodnocení výběru jejich volnočasových aktivit. Blok byl zaměřen prožitkově, věnoval  se tématu adrenalinu a jeho významu v životě člověka. Zřetel byl brán na budování pocitu zodpovědnosti za vlastní osobu, uvědomování si možných rizik, zhodnocení vlastních schopností při výběru způsobu trávení volného času.

Žáci se aktivně zapojovali do jednotlivých technik, zúčastňovali se pohybových aktivit a diskusí. S lektorkami spolupracovali a čas vymezený na program si užili.