K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky. Více informacíSouhlasím

Základní a mateřská škola, Všestary

Program dlouhodobé primární prevence - V. třída

(Poskytovatel – Centrum primární prevence SEMIRAMIS z. ú.)

31. 10. 2017 se uskutečnilo třetí setkání žáků V. třídy s pracovníky Centra primární prevence SEMIRAMIS.

Tentokrát žáky 5. třídy čekalo téma  „Hračka jménem počítač“

Cílem bloku byla prevence netolismu,  podpora kritického myšlení nad možnostmi využívání  internetu a sociálních sítí. Důraz byl  kladen na schopnost bezpečného pohybu na internetu s poukázáním na existující rizika. Žáci byli vedeni k odpovědnosti za své jednání nejen ve virtuálním světě.

Žáci se aktivně zapojovali  do připravených technik, spolupracovali, dokázali naslouchat, přemýšleli o smyslu prožitých aktivit. Ve třídě panovala příjemná atmosféra.