K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky. Více informacíSouhlasím

Základní a mateřská škola, Všestary

Romeo a Julie

Divadelní představení Romeo a Julie

S tragédií W. Shakespeara se žáci 9. třídy seznámili nejdříve v hodinách literární výchovy. Každý zvládl zpaměti krátký dialog Romea a Julie. Ve čtvrtek 14. září 2017 se žáci společně vydali do Hradce Králové na představení Romeo a Julie v podání herců Klicperova divadla. Šlo o novější zpracování v režii Davida Drábka.  Zhlédli jsme tak legendární tragický příběh veronských milenců v adaptaci, v níž se k nesmiřitelnosti rodové přidávají také nesmiřitelnost rasová a sociální. Pro všechny to byl nevšední kulturní zážitek. Někteří žáci budou v návštěvách divadla pokračovat v rámci celoročního předplatného. První představení – Kočičí hra -  se koná již 16. 10.