K poskytování služeb a správné funkčnosti tyto webové stránky používají soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Pokud nesouhlasíte, prosím, opusťte tyto stránky. Více informacíSouhlasím

Základní a mateřská škola, Všestary

Školský informační systém Škola OnLine

Vážení rodiče a žáci,

jak jsme již avizovali na třídních schůzkách, v  2. pololetí naše škola přechází ke školskému  informačnímu systému Škola OnLine.

Škola OnLine je uživatelsky velmi příjemný systém se snadnou a intuitivní obsluhou pro všechny uživatele bez rozdílu věku. Systém umožňuje vést žákovskou knížku, třídní knihu a další dokumenty elektronicky, zjednodušuje administrativu spojenou s vedením katalogových listů a hodnocení, tvorbou rozvrhu, tiskem tiskopisů apod. Jeho největší výhodou je provozování v internetovém prostředí, což znamená, že s aplikací lze pracovat i z domova (za předpokladu, že máte funkční připojení k internetu).

Co všechno program umožňuje

Uživatele mohou:

  • sledovat změny aktuálního rozvrhu i se školními akcemi a suplováním,
  • mít přehled hodnocení a výchovných opatření
  • mít přehled plánovaných písemek a domácích úkolů,
  • omlouvat absence (jen pro zákonné zástupce),
  • komunikovat se školou pomocí zpráv,
  • využívat výukové materiály a pracovní listy,
  • a mnoho dalšího…

Zákonný zástupce může pod jedním uživatelským účtem přistupovat k informacím všech svých dětí, které se vzdělávají na naší škole.

Jak se přihlásit do Školy OnLine

Abyste mohli využívat rodičovský či žákovský přístup do aplikace Škola OnLine, potřebujete přístupové údaje, které získáte od třídních učitelů. Pak už stačí na úvodní webové stránce školy z horní lišty vybrat odpovídající tlačítko Škola OnLine, napsat své uživatelské jméno a zadat správné heslo.

Mobilní aplikace Škola OnLine Vám umožní pracovat se systémem nejen prostřednictvím PC či notebooku, ale i pomocí chytrých mobilních telefonů a tabletů. Aplikace je určena pro žáky i rodiče. Nová aplikace ke stažení zdarma pro operační systémy Android ve verzi 4.4 a vyšší, iOS ve verzi 8.0 a novější i pro zařízení s Windows 10 nebo Windows 10 Mobile. Jediné, co je potřeba pro správné fungování aplikace, je funkční mobilní připojení k internetu.

Věřím, že nový informační systém Škola OnLine se osvědčí a bude nám všem ku prospěchu. Zároveň, prosím o toleranci možných prvotních nesrovnalostí v letošním pilotním ročníku.

Pro další informace se prosím obracejte k třídním učitelům, případně k vedení školy.

Přiručka

 Ing. Zarine Aršakuni, ředitelka školy