Základní škola a mateřská škola, Všestary

Aktuality ZŠ

Školní rok 2020/2021

Vážení rodiče,

Ministerstvo zdravotnictví vydalo nový doporučený postup u akutních onemocnění v průběhu pandemie COVID19í. Z hlediska školy jsou důležité následující body:

• V případě chronického respiračního onemocnění dítěte (astma, chronická rýma, alergické onemocnění) si škola vyžádá od rodičů Čestné prohlášení, ke kterému rodič může, na základě svého rozhodnutí, přiložit kopii zprávy z odborné poradny, kam děti s tímto onemocněním docházejí.
  • Kvalifikovanou informaci o začátku nemoci a ústupu symptomů (kašle) může podat jen rodič. Lékař nepotvrzuje bezinfekčnost před návratem do školy, nepřítomnost dítěte ve škole omlouvá jen rodič.

Celý text je ke stažení zde:

Covid ve školách_11_09_2020

Dopis ministra MZd

Algoritmus izolace a karanténa

Algoritmus respirací PL

Vážení rodiče,

na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR od čtvrtka 10. 9. 2020 budou povinné roušky ve společných prostorách školy (např. chodby a záchody).

Celý text na https://www.mzcr.cz/tiskove-centrum-mz/od-ctvrtka-budou-povinne-rousky-ve-vnitrnich-prostorach-budov-v-cele-cr/

Děkujeme za pochopení

BEZPEČNOSTNÍ A ORGANIZAČNÍ OPATŘENÍ VE ŠKOLE K ZABRÁNĚNÍ ŠÍŘENÍ NEMOCI COVID-19 OD 1. 9. 2020

Tělocvična

Po zvážení doporučení z manuálu MŠMT, zhodnocení možnosti jejich plnění a po jednání se zřizovatelem školy, vedení školy se rozhodlo z důvodu nepříznivé epidemiologické situace v prvním pololetí školního roku 2020/2021 nepronajímat tělocvičnu cizím osobám.

Děkujeme za pochopení

Požadavky na sešity a pomůcky pro školní rok 2020/2021

Sešity - označení

2. a 3. ročník - zajistí školy

Úřední hodiny o prázdninách

1. - 3. 7. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin

24. - 31. 8. 2020 od 8.00 do 12.00 hodin

V urgentních případech po předchozí telefonické domluvě.