Individuální přístup a respekt

Vztah k přírodě

Motto: „Svět kolem nás“

Škola rodinného typu

Naše mateřská škola se nachází v krásném přírodním prostředí obce Chlum. Naším hlavním cílem je vytvořit školu, kde bude zajištěno vlídné, vstřícné, laskavé a přátelské prostředí bez stresu a napětí.

Školní zahrada

Součástí zahrady je přírodní svah, na kterém byly vybudovány, lezecké a provazové stěny, skluzavka, skákací panák, pískoviště, houpadla a houpačka Hnízdo.

Environmentální výchova

Podněcujeme v dětech touhu poznávat okolní svět, rozvíjí hluboký a trvalý vztah k přírodě a její ochraně. Prostřednictvím přímého kontaktu s přírodou, pohádek, her, písniček a říkadel, seznamujeme děti se zákonitostmi přírody.

Prosociální výchova

Pedagogové se dostatečně věnují vztahům ve třídě, nenásilně tyto vztahy ovlivňují prosociálním směrem. V dětech rozvíjíme citlivost pro vzájemnou toleranci, ohleduplnost, zdvořilost, vzájemnou pomoc a podporu.

Novinky a aktuality