Adventní Drážďany a Popelčin Moritzburg

Dne 9. 12. 2022 jsme se vypravili s cestovní kanceláří Teeway a žáky 7., 8. a 9. tříd na předvánoční zájezd do Drážďan.

Zastavili jsme se u loveckého zámečku na jezeře Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Navštívili jsme výstavu týkající se této pohádky, shlédli nádherné kostýmy, seznámili se se zajímavostmi z natáčení.

Po příjezdu do Drážďan nás čekalo Muzeum člověka, kde jsme poznávali vše o lidském těle, vyzkoušeli své smysly,…

Poté jsme si užili procházku historickým centrem starého města Altstadt. A co nás čekalo: nádherný výhled na Labe, Brühlovy terasy, majestátní katedrála Hofkirche, barokní Zwinger, Rezidenční zámek dynastie Wettinů, klenot míšeňského porcelánu – 102 m dlouhé Procesí vévodů.

U zrekonstruovaného kostela Frauenkirche jsme zavzpomínali na tragické události druhé světové války.

A na závěr dne jsme si užili vánoční trhy a Primark.

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna