Exkurze ČT v Praze

V pondělí 6.11. 2023 se žáci třetí a čtvrtých tříd vydali do Prahy na  Exkurzi do České televize. Děti navštívily hlavní budovu České televize na Kavčích horách, kde si mohly prohlédnout natáčecí studia pořadů např. Kouzelná školka, Zázraky přírody nebo Kde domov můj. V další části exkurze si děti prošly v originální expozici Telka slaví 70 nejzajímavějšími programy ze sedmi desetiletí televizní tvorby, zvláště z posledních 12 let z oblíbené televizní show StarDance…nebo z filmů Marie Poledňákové Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Zasoutěžily si se Zázraky přírody, mohly si vyzkoušet umění dabingu – namluvit po svém třeba známé postavičky z Večerníčku. V expozici také viděly i originální loutky, scény a dekorace ze slavných seriálů a pohádek. Ve výpravné výstavě Příběh pořadu  se spoustou intuitivních her si vyzkoušely proces vzniku televizních pořadů. Na cestě si prošly pohádkovým světem, příběhem stylizované pohádky. Celou výstavou nás provázel Maxipes Fík, který ožil namluveným hlasem Josefa Dvořáka.
Exkurze pro nás byla nezapomenutelným zážitkem, na který budeme dlouho vzpomínat.

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna