Exkurze ČT

Dne 9. října žáci obou sedmých tříd navštívili Kavčí hory a zavítali do komplexu České televize. Ujala se nás velmi milá průvodkyně, která nás po celou dobu provázela. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny, kdy každá měla svůj program. Nejdříve jsme zhlédli film o České televizi, v němž jsme mohli obdivovat obrovské plochy skrývající různé rekvizity. Zmenšený model ČT na Kavčích horách nám zase přiblížil celkový rozsah všech budov, které leží na rozloze o velikosti čtyř Václavských náměstí, čítá řadu studií a celkem 42 km chodeb.

Vzhledem k rozlehlosti celého objektu jsme mohli navštívit jen jeho zlomek. Měli jsme ale štěstí, a na vlastní oči jsme viděli natáčení pořadu Kouzelná školka.

Exkurzi jsme zakončili ve speciálně upraveném sále, kde jsme využili nabídky vyzkoušet si pohádkové kostýmy a další rekvizity. Měli jsme i možnost zahrát si na redaktory ve zpravodajském studiu s čtecím zařízením, dále pak práci s kamerou a mnoho dalšího.

Také po opuštění hlavních prostor ČT někteří z nás ještě navštívili budovu s originálním názvem – Rohlík, kde probíhala interaktivní expozice pro celou rodinu nazvaná Telka slaví 70 a připomíná více než čtyřicítku oblíbených pořadů odvysílaných v posledních dekádách.

VII.B, díky příznivému počasí, navštívila ještě Vyšehrad, kde žáci vyplňovali pracovní listy a navštívili Slavín.

Domů odjížděli sice unaveni, ale s hlavou plnou dojmů, vzpomínek a zajímavých poznatků.