Exkurze v Horním Maršově

V pondělí 17. října jsme vyrazili autobusem v 7:50 hod od školy na exkurzi do DOTYKU v Horním Maršově. Jednalo se o 2 programy s názvem „Procházka po zemi“ a „Za tajemstvím krkonošského lesa“. Nechali jsme dětem z VI. A a VI. B vybrat a po příjezdu jsme se rozdělili právě na 2 skupiny. Nejdříve nás čekal výstup do kopců směrem k nejbližšímu lesu, kde jsme se navzájem představili. Při různě zaměřených hrách jsme poznávali les, co v něm roste, jak voní, jak chutná, jak vypadá se zavázaným šátkem apod. Také jsme si nasbírali mnoho jedlých hub. Poslední hra ve skupině „ Procházka po zemi“ byla zaměřená na výběr z různých činností podle zájmu dětí: chůze v lese podle nataženého provázku se zavázanýma očima, zkoumání zubařským zpětným zrcátkem, chůze naboso v lese různými materiály od mechu po klacky, stavba příbytků pro brouky, výroba obrázku na paletě lepením různým materiálů, umění stavby z přírodnin tzv. land – art. Druhá skupina hledala brouky v přírodě. Obě exkurze byly moc poučné a i zábavné. Děkujeme také oběma lektorům za milý přístup a ukázku toho, co se dá v lese dělat a že jsme poznali také i les z jiných úhlů pohledu. Na úplném konci jsme si mohli koupit v informačním centru i suvenýry na památku.  

Za dohled  M. Strnad, J. Mihula a Z. Tylšová    

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna