Finanční gramotnost

Ve čtvrtek 20. 4. 2023 se uskutečnil ve II. a IV. třídě výukový program na téma finanční gramotnost –  Abeceda peněz.

Paní lektorka Andrea Dlouhá z České spořitelny ve spolupráci se školami učí prostřednictvím Abecedy peněz děti, jak se orientovat ve složitém světě financí. Program je tu už několik let a jeho velkou předností je, že děti nejen vzdělává, ale také je baví.

Peníze by před dětmi neměly být tabu. Neměly by do dospělosti vstupovat s tím, že nevědí kolik, co stojí, kolik se musí platit za energie nebo že když si půjčí, musí vrátit mnohem víc. Protože když se dobré finanční návyky a dovednosti naučí ještě v dětství, budou je pak tyto zvyky dobře provázet celým jejich životem. Nikdy rozhodně není pozdě začít děti něco učit o penězích. A že je to dobře, na tom se shodneme všichni.