Noc s Andersenem 1. – 2. 4. 2022

V páteční podvečer začala pro 14 žáků  4. a 5. tříd  dlouho očekávaná událost – Noc s Andersenem. Tato akce, která se pořádá v mnoha školách a knihovnách po celé republice, má podpořit čtenářství. V průběhu večera se děti seznámily formou soutěží a her s pohádkami dánského spisovatele Andersena. Žáci se s chutí zapojili do dramatizací, skládání názvů pohádek, sdílení čtenářských zážitků z knih, které si sami donesli.  Po večeři si vyzdobili tašky, ve kterých si druhý den odnášeli vzpomínku na Noc s Andersenem, a to  pěknou knížku nebo časopis Raketa, pamětní list a upomínkovou pohlednici, která bývá vždy k této události speciálně vytištěna pro účastníky. V noci nadešel čas na čtení strašidelných příběhů. Vzhledem k špatnému počasí jsme cestu za bludičkami přesunuli na chodby školy. Před spaním jsme si užili černočerné tmy v tělocvičně s veselým kostlivcem. Po pohádce Princezna na hrášku jsme si dali pod lehátko či karimatku hrášek, abychom ráno zjistili, která z dívek je ta „opravdová“ princezna.  

Děkujeme Obecnímu úřadu Všestary za finanční podporu a Lucce Rejmánkové a Kristýně Novotné z 9. třídy za pomoc při organizaci celé akce.

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna