Ochrana člověka za mimořádných událostí – výšlap na Chlum

26. 6. 2024

A je tu konec školního roku a s ním vždy přicházel branný den-Ochrana člověka za mimořádných událostí. Letos naplánovali a připravili takový den pro své mladší spolužáky žáci devátých tříd. Připravili si různá stanoviště, kde se žáci od 1. do 8. tříd seznamovali s důležitými informacemi pro jejich ochranu. A nejen, že si vyslechli různá poučení od deváťáků, ale také prakticky vyzkoušeli.

Například, jak ošetřit zraněného, jak komunikovat se záchrannou službou, jak se chovat v provozu na kole, jak ošetřit krvácení, co se zlomenou rukou, jak se zbavit klíštěte… Byla také možnost relaxovat – ať už si zahrát fotbálek nebo se občerstvit v restauraci. Nastávající studenti se úkolů chopili precizně.

Přípravu nepodcenili. A odvedli skvělou práci. Všem patří velké poděkování.

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna