Pasování čtenářů, 1. třída 

9. června proběhlo v první třídě slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře.
Mezi děti zavítal král František I. se svojí družinou, aby se osobně přesvědčil, zda mohou být noví adepti přijati mezi čtenáře. Všichni prvňáčci dokázali, že si s písmenky a slovy dokážou poradit. Museli však králi ještě slíbit, že se budou vždy chovat jako správní čtenáři a knížek si budou vážit. Pak už nic nebránilo tomu, aby je pan král pasoval na rytíře a rytířky Řádu čtenářského. Na památku na tuto chvíli si děti odnesly pamětní list a knížku spisovatelky Kláry Smolíkové a krásnými fotografiemi Petra Václavka  Dubánek a tajný vzkaz. Tato kniha byla vytvořena jen pro letošní prvňáčky, kteří se ve škole zapojili do projektu „Už jsem čtenář – knížka pro prvňáčka“, nelze ji tedy zakoupit v žádném knihkupectví.

Děkujeme žákům 9. třídy za pomoc při organizace celé  akce.

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna