Pracovní výchova

Ve školním prostředí se věnujeme nejen klasickým výukovým metodám, ale také podporujeme tvořivost a praktické dovednosti žáků. V rámci pracovní výchovy se žáci 6. tříd zapojili do zajímavého projektu spojeného s blížícím se vánočním obdobím. S nadšením vytvořili originální vánoční ozdoby přímo z doneseného materiálu.

Hlavním úkolem bylo vytvořit malé vánoční stromečky, které mohou sloužit jako krásná výzdoba na domácí stůl či okenní parapet. Každý žák si vybral své oblíbené barvy a kombinoval různé materiály, aby vytvořil jedinečné ozdoby na stromeček. Tato aktivita nejen rozvíjela jejich fantazii a motorické dovednosti, ale také zdůraznila důležitost týmové spolupráce a sdílení nápadů.

V průběhu výrobního procesu žáci získali praktické dovednosti v manipulaci s různými materiály, a také se dozvěděli něco o tradičních vánočních zvycích a symbolice. Vytváření těchto ozdob podporuje jak manuální zručnost, tak estetický smysl a tvořivost.

Hotové vánoční ozdoby zdobí nejen školní prostory, ale každý žák si mohl odnést domů vlastní ručně vytvořený stromeček. Tímto způsobem podporujeme vzdělávání, a také tvůrčí potenciál každého jednotlivce. Pracovní výchova tak není jen o praktických dovednostech, ale i o radosti z vlastní tvorby a sdílení této radosti s ostatními.

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna