Program Válka prusko-rakouská 1866

22. 3. 2023 za účasti žáků 8. tříd

Prusko – rakouská válka je významným konfliktem historie, který se odehrával v naší krajině a ovlivnil dění v celé Evropě. Tehdy došlo k největší bitvě na našem území.

A my jsme měli možnost prožít velmi zajímavé a poutavé vypravování o této době. Dozvěděli jsme se, proč k válce došlo, a co pro Čechy znamenala. Ve videu z rekonstrukcí bitev jsme obdivovali taktiky tehdejších vojsk. Vyzkoušeli jsme si zbraně, prohlédli uniformy, prozkoumali věci vojáka tehdejší doby. Znalosti jsme si ověřili při vyplňování pracovních listů.

V závěru jsme si pak mohli zakoupit exponáty z dob válek.

Byli jsme nadšeni, bavilo nás to a těšíme se na další setkání – třeba v létě na Chlumu.

Žáci a žákyně 8. třídy

Poděkování panu P. Lazurkovi a žákům D. Praženicovi, V. Klapalovi, R. Klingerovi a Š. Staňkovi za příjemný zážitek.