Program „Válka prusko-rakouská 1866“

26. 3. 2024 za účasti žáků 8. tříd

Dnes jsme měli možnost prožít velmi zajímavé a poutavé vypravování o událostech roku 1866. Prusko-rakouská válka je významným konfliktem historie, který se odehrával v naší krajině a ovlivnil dění v celé Evropě. Tehdy došlo k největší bitvě na našem území.

Dozvěděli jsme se, proč k válce došlo, a co pro Čechy znamenala. Ve videu z rekonstrukcí bitev jsme obdivovali taktiky tehdejších vojsk. Vyzkoušeli jsme si zbraně, prohlédli uniformy, prozkoumali věci vojáka tehdejší doby. Znalosti jsme si ověřili při vyplňování pracovních listů.

V závěru jsme si pak mohli zakoupit exponáty z dob válek. 

Byli jsme nadšeni, bavilo nás to a těšíme se na další setkání – třeba v létě na Chlumu.
Poděkování panu P. Lazurkovi, paní Šanderové a žákům D. Praženicovi a Š. Staňkovi za příjemný zážitek.

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna