Velký republikový úspěch žákyně naší školy!

Sofie Veselá je žákyní třídy IV.B. Již několik let se věnuje závodnímu plavání. Její kladný vztah k tomuto sportu, poctivé tréninky, vytrvalost a cílevědomost jí přinesly sladké ovoce.

Dne 4.12.2021 se Sofie účastnila zimního Poháru České republiky, který se konal v Praze – Radlicích. Zimní pohár je nejprestižnější plavecký závod v této věkové kategorii (narození 2011). V každé disciplíně startuje pouze 36 nejrychlejších plavců z ČR.

Sofie se na tyto závody nominovala celkem v šesti plaveckých disciplínách, což je maximální povolený počet startů. Nejlepší výsledek a tolik vysněnou medaili získala na trati 50 metrů znak. Doplavala si pro bronzovou medaili, přitom ji od prvního místa dělily jen čtyři desetiny sekundy. Také v ostatních disciplínách zabojovala umístila se vždy mezi nejlepšími deseti.

Moc jí gratulujeme a děkujeme, že tak úspěšně reprezentuje náš region a trochu i naši školu.

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna