Zájezd Berlín 7. 5. 2024

Město, které se vyrovnalo se svou minulostí, překročilo svůj stín a uchopilo své šance. Město, v jehož ulicích se odráží evropské dějiny 20. století. Moderní metropole, kterou nelze neobdivovat. 

A co vše jsme měli možnost obdivovat my? 

East Side Gallery, 1,3 km dlouhý zbytek Berlínské zdi pomalované různými umělci. Symbol Německa, Braniborskou bránu. Tradiční budovu Říšského sněmu. Checkpoint Charlie, jeden ze tří přechodů mezi americkým a sovětským sektorem. Jedno z nekrásnějších náměstí Gendarmenmarkt. Katedrálu Sv. Hedviky. Bebelplatz, místo pálení knih autorů považovaných za nepřátele Třetí říše. 

Muzejní ostrov. Berlínský dóm, kde odpočívají členové dynastie Hohenzollernů. Radnici Rathaus. Nikolaiviertel, čtvrť, která byla za války vybombardovaná, dnes po rekonstrukci. Televizní věž na Alexanderplatzu.

A také jsme měli i oddychový čas na nákup suvenýrů, věcí v Primarku, na procházku v okolí náměstí Alexanderplatz.

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna