Zájezd do Polska – Krakov, Osvětim, Vielička 7. – 8. 12. 2023

To nejlepší z Malopolska – Krakov a solné doly ve Vieličce, obojí na seznamu UNESCO a k tomu lekce historie v Osvětimi.

Osvětim, největší koncentrační tábor Třetí říše Adolfa Hitlera. Při 3,5 h komentované prohlídce s místním průvodcem jsme se dozvěděli o smutném osudu vězňů.

Podzemní království solných dolů ve Wieliczce je místem, které uchvátí každého. Čekaly nás obrovské solné sály, podzemní jezera, masivní konstrukce trámů a unikátní sochy vytesané do soli.

V Krakově nás druhý den uvítal majestátní Wawel, sídlo a místo odpočinku polských králů. Dále naše kroky vedly do židovského města. Na náměstí Rynek Główny jsme si poslechli troubení Hejnala z věže Mariánského kostela,  u renesanční Sukiennice, dominanty celého náměstí, jsme se dozvěděli o boji na nože mezi dvěma bratry. A nejvíce jsme se těšili na krakovské vánoční trhy.