Zemědělský den v Mžanech

Dne 2.6.2023 se obě 6. třídy zúčastnily Zemědělského dne, pořádaného Zemědělskou a.s. Mžany ve středisku v Sověticích. Bohatý program, který byl určený široké veřejnosti, ale i dětem a mládeži, začal v našem případě přivítám žáků a jejich provedením po chovech jednotlivých druhů hospodářských zvířat. Potom jsme shlédli soutěž o nejkrásnější chovné stračeny, přehlídku historické zemědělské techniky i prezentaci zemědělských a potravinářských středních škol a lesní pedagogiky. Seznámili nás i s úplnými novinkami v zemědělství, zemědělské technice, či potravinářských technologiích. Nemohl chybět ani stánkový prodej různých specialit, zejména masných a mléčných výrobků, sumečka afrického z místního chovu ze Stračova či prodej točených limonád z mžanského pivovaru.

Exkurze se žákům velmi líbila, byla zajímavá a poučná. Získané informace o zemědělství mohou žáci využít v hodinách biologie, chemie, fyziky a pracovní výchovy. 

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna