Návštěva Poslanecké sněmovny ČR

V úterý 3. října jsme se se školním parlamentem vypravili na exkurzi do Poslanecké sněmovny do Prahy.

Už brzy ráno jsme vyrazili na 2hodinovou cestu vlakem do Prahy. Po příjezdu se šli podívat na Staroměstské náměstí, orloj, na Karlův most a Malou Stranu. Počasí nám vyšlo, celý den krásně svítilo sluníčko, které nás hřálo. Po focení a kochání na u pražských památek jsme vyrazili do Poslanecké sněmovny, kde nás už čekal pan průvodce. Nejprve jsme se podívali na krátký film, abychom se o Poslanecké sněmovně dozvěděli o něco víc. Po shlédnutí filmu jsme šli do budovy Poslanecké sněmovny, kde nás čekala bezpečnostní kontrola a pak prohlídka. Prohlídli jsme si spoustu místností včetně jednacího sálu, kde se konají zasedání poslanců. Stáli jsme i u pultíku, odkud poslanci hovoří ke svým kolegům a mohli jsme si osahat hlasovací zařízení.

Na konec celého programu jsme si cestou zpět zašli na trdelník a poté se vypravili domů.

Pro nás všechny to byl zajímavý a přínosný den.

žáci ŽP

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna