Ochrana člověka za mimořádných situací

V pátek 25. 6. 2021 zvedl žáky z lavic cvičný poplach. Všechny třídy 1. i 2. stupně se řádně evakuovali v krátkém časovém limitu, což je velmi dobrá zpráva! Na 2. stupni následoval projektový den „Ochrana člověka za mimořádných situací“. Přijeli za námi policisté a dobrovolní hasiči z Chlumu, kteří nás vtáhli do výkladu. A nezůstalo jen u slov, na stanovišti hasičů si žáci například vyzkoušeli, kolik váží hydraulické kleště, jak se cítí hasič v plné výstroji, stříkat požární hadicí, jaké to je se zafixovanou krční páteří a mnoho dalšího. Policisté kladli důraz na prevenci a nechali žáky prohlédnout policejní auto i motorku. Na turistickém stanovišti si žáci postavili stan a také se dozvěděli například, co dělat při bouřce nebo při setkání s medvědem nebo jak vybavit svoji KPZ.

Závěr projektového dne byl věnován ne úplně tradiční hře brännball a vybíjené. Hrálo se v duchu fair a divákům sportovci předvedli krásné výkony.

Děkujeme všem za vydařený den!

Mgr. Markéta Pleskotová

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna