Pololetní „challenge“ neboli sportovní výzva pro žáky druhého stupně

Děti ze sociálních sítí dobře znají termín „challenge“. Napříč třídami druhého stupně naší základní školy proto byla vyhlášena výzva ke sportovnímu výkonu. Úkol zněl jasně, klikování každý den po dobu jednoho měsíce. Chceš-li, pojď do toho, nechceš-li, nech to být.

Klik je posilovací cvik zaměřený a rozvíjející především horní část těla. Je vhodný pro všechny věkové kategorie i pro různě pokročilé cvičence.“

Navzdory očekávání měla výzva silnou odezvu a do cvičení se dobrovolně zapojili zástupci všech tříd druhého stupně ZŠ. Deváťáci a osmáci měli a mají za úkol: chlapci 100 kliků denně po dobu jednoho měsíce, dívky 50 kliků denně za stejný časový úsek. Sedmáci a šesťáci pak mají odcvičit: chlapci 60 kliků a dívky 30 kliků denně také po celý měsíc.

Akce je ve druhé polovině a je zřejmé, že všechny zúčastněné nečeká lehký úkol. Do hry bohužel vstoupil i koronavirus, takže pro některé výzva skončila. A ti zbylí brzy pochopili, že je nutné rozložit „klikovou“ zátěž do celého dne. Správný přístup a jen vydržet. Odpadneš-li, žádná ostuda, alespoň jsi to zkusil.

Dle posledních informací se někde ke klikujícím dětem přidávají i rodiče. Bravo!

P.S. Před letními prázdninami chystáme sportovní výzvu číslo 2.

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna