PROGRAM POKOS NA ZŠ VŠESTARY

Ve čtvrtek 23.2.2023 proběhl na naší škole program Armády České republiky, který je znám pod zkratkou POKOS (Příprava občanů k obraně státu). Program je zaměřen na zdravotnickou přípravu, přípravu k civilní ochraně, přípravu k sebeobraně a vzájemné pomoci v krizových situacích vojenského i nevojenského charakteru. 

V praxi to znamenalo, že od brzkého rána byly připravovány stanoviště, na kterých vojáci později přednášeli nebo ukazovali svoje dovednosti. Žáci druhého stupně si prošli všemi stanovišti a získali tak mnoho užitečných informací. Žáci prvního stupně se také přišli podívat a měli mj. možnost seznámit se s armádní technikou. Největší úspěch u dětí pak zaznamenali cvičení služební psi z kynologického programu armády. 

Program POKOS se žákům naší školy velmi líbil a my ještě jednou děkujeme Armádě České republiky za jeho zprostředkování. 

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna