Projekt Den Země

Den Země je každoroční mezinárodní událost zaměřená na podporu a ochranu životního prostředí.

Žáci 2. a 3.A třídy, kteří chodí v tomto týdnu prezenčně do školy, si upevňovali v rámci vyučování své znalosti o ekologických problémech. Každý si odnesl vyplněný pracovní list.

Ve školní družině si děti tvořily ekologické sadbovače z papírových ruliček, sely semínka dýní, formou hry třídily odpad do místních kontejnerů.

V parku měly připravenou stezku „Učíme se třídit odpadky“. Se zvířátky plnily úkoly, vyluštily tajenku a na každém stanovišti je čekal pohybový úkol související s daným zvířátkem.

Spolu s vychovatelkou přijaly děti výzvu ZOO Dvůr Králové „Pozvi zvíře na oběd“ a svým výběrem pohostily krokodýla.