Soutěž „Klíč ke svobodě“

Od 10. do 23. listopadu  se na základní škole uskutečnila soutěž pod názvem „Klíče ke svobodě“.  Výrobou klíče ke svobodě jako jednoho ze symbolů sametové revoluce si chtěli žáci žákovského parlamentu připomenout 17. listopad 1989. Cinkání klíčů tehdy ukončilo jednu kapitolu československé historie. A proto právě klíči chtěli oslavit ideály, které sametová revoluce ztělesňovala: naději, svobodu a víru v budoucnost.

Soutěžních klíčů sice nebylo mnoho, ale byly hezké a originální. Zde jsou výsledky:

  1. místo – sladký perníkový klíč nám upekla Antošová Marie Lenka z IX. A
  2. místo – originální „živý“ klíč z vlastních těl vytvořili žáci V. B
  3. místo – klíč s hlavními symboly sametové revoluci nakreslila Karolina Škodová z VIII. A

Všechny soutěžící dostali sladkou odměnu.

Děkujeme soutěžícím a gratulujeme vítězům!

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna