Vánoční projektový den

Turnaj v přehazované

V rámci vánočního projektového dne si žáci 5. – 9. ročníku mohli i zasoutěžit v tělocvičně. Hrál se turnaj v přehazované. Žákovský parlament vše připravil a nalosoval děti do šesti týmů po šesti hráčích. Akce nabídla pěknou sportovní podívanou i díky tomu, že žáci z vyšších ročníků nechali vyniknout i ty nejmladší a nejmenší v každém týmu. Takže ve výsledku si všichni výborně zasportovali a o to šlo především.“

Turnaj v ping-pongu

V úterý 20. prosince 2022 jsme se sešli ke konání vánočního projektového dne na druhém stupni základní školy. Pan učitel Strnad a pan učitel Mihula měli dohled u stolního tenisu, kde hrálo ve dvou skupinách 10 žáků od 5. do 8. ročníku. Nejvíce žáků bylo z VIII.A. Každý zápas se hrál na 2 sety do 15 – ti bodů. Na základě umístění ve skupinách z časových důvodů se pak odehrál jen finálový zápas mezi nejlepšími Jakubem Vernerem ze VII.A a Tomášem Kopeckým z VIII.A, který vyhrál Jakub Verner. Vítězi přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů nejen ve stolním tenise. Pochvalu uděluji všem zúčastněným za předvedenou hru.

Vánoční pokusy

Na stanovišti „Vánoční pokusy“ se žáci hravou formou seznámili s tím, jaká „kouzla“ lze provádět s povrchovým napětím kapalin, statickou elektřinou, tlakem vzduchu či zuhelnatěním uhlíku. U pokusů se děti bavily za vydatné pomoci žáků IX. B.

Vánoce ve Španělsku

20. prosince v rámci vánočního projektového dne nás navštívil bývalý žák naši školy Aleš Taichman, který momentálně studuje na vysoké škole v Malaze, ve Španělsku. Jeho poutavá prezentace o vánočních tradicích ve Španělsku měla velký úspěch. Dozvěděli jsme se o tom, že Španěle nemají jednotné sváteční menu, ale podávají tzv. tapas, že dárky dětem nosí tří králové a nechávají je u betléma, který nechybí v žádné domácnosti, a mnoho dalšího… Zajímavá byla i druhá část prezentace o studiu na univerzitě v Malaze a  životě studenta ve Španělsku.  Moc děkujeme 🙂

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna