ZPRÁVA Z LYŽAŘSKÉHO KURZU

I přes letošní nestálost zimního počasí se ve druhém lednovém týdnu nového roku konal lyžařský kurz tříd VII.A, VII.B, VII.C, VIII.A  a VIII.B. Výcviku se zúčastnilo celkem 51 žáků, mezi nimiž bylo i několik úplných začátečníků. Doprovázelo je  5 instruktorů.

Tento kurz je neodmyslitelnou součástí školního vzdělávacího programu naší školy.

Žáci mají možnost zvládnout základní techniky lyžování, zdokonalit své lyžařské dovednosti a také prožít spoustu příjemných chvil se svými spolužáky a upevnit tak třídní a školní kolektiv.

Hned po příjezdu do Strážného u Vrchlabí, na místo dočasného týdenního pobytu, následovalo ubytování na chatě Diana. Pak už nic nebránilo tomu, abychom vyrazili společně na nedaleký svah Kotva. Zde byli všichni rozděleni do výkonnostních skupin a výcvik mohl začít.

Po poctivém výcviku na sjezdovce se nezahálelo ani na chatě. Každý večer probíhaly také odborné přednášky na téma historie lyžování, bezpečnost na horách, lyžařské disciplíny, péče o výstroj a výzbroj.

Své lyžařské umění žáci zúročili v druhé polovině  pobytu. Konečně začalo v noci mrznout a slabě chumelit, tak se všichni mohli svézt na upravené sjezdovce nedalekého Ski areálu Bubákov.

Počasí nám i přes své rozmary přálo, občas vykouklo sluníčko, a ani mráz a počáteční nedostatek sněhu nás nezaskočil.

Lyžařský výcvik jsme si všichni po všech stránkách užili.

S lyžařským pozdravem Skol!          

Mgr. Markéta Pleskotová a kolegové.      

               

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna