SETKÁNÍ ČLENŮ ŽP S PANEM STAROSTOU

V pátek 27. ledna se členové žákovského parlamentu na Obecním úřadě Všestary setkali s panem starostou Ing. Michalem Dernerem, MBA. Pan starosta nás uvítal, ukázal nám svou kancelář a pak nám v sále místního zastupitelstva vyprávěl o své práci, o tom, jak funguje zastupitelstvo a rada obce, o povinnostech a pravomocích starosty.

Členové ŽP informovali pana starostu o tom, jak funguje žákovský parlament ve škole, o úspěšných projektech ŽP a o budoucích plánech.

 Připravili jsme pro pana starostu deset otázek, například: „Jak vypadá běžný den starosty?“ nebo „Jaký úkol byl doteď pro Vás nejtěžší?“. Pan starosta nám podrobně odpověděl na všechny otázky. Dozvěděli jsme se, že starosta obce reprezentuje a zastupuje obec navenek, svolává a zpravidla řídí zasedání zastupitelstva obce, odpovídá za rozvoj a hospodaření obce apod.

Na naši poslední otázku „Co očekáváte od školy? Od žákovského parlamentu?“ pan starosta odpověděl, že očekává, že ze školních lavic vyjdou lidé připraveni na budoucnost. A také by si přál, aby nás škola bavila.

Na památku jsme od pana starosty dostali dárky – malou, velkou a ještě větší krásnou mapu Královéhradeckého kraje, kterou využijeme nejen při hodinách zeměpisu.

Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna