Hořice – Město kamenné krásy a sladkých trubiček

Školní výlet 6.A  tentokrát  směřoval do nedalekých Hořic.

Naše putování začalo cestováním vlakem a poté procházkou po významných památkách města. Uviděli jsme vše, co v Hořicích stojí za povšimnutí, prošli jsme nejkrásnějšími místy, ochutnali hořické trubičky od výrobce, shlédli jsme umění mistrů sochařů, procházkou lesem jsme se dostali do doby první republiky. Ocitli jsme se v osadě Dachovy, oblíbeném rekreačním letovisku, kde láká k návštěvě romantické přírodní koupaliště s pozoruhodnou dřevěnou architekturou z 20. let minulého století. Z obce Dachovy jsme došli k Masarykově věži samostatnosti. Postavili jsme se na start 300 zatáček Gustava Havla a nakonec vše zakončili ochutnávkou zmrzliny a pizzy.

Naše zastavení:

  • Smetanovy sady
  • Vrch Gothard a jeho památky
  • Lom U Svatého Josefa
  • Chlumíčkova stezka
  • Kalíšek – lesní pramen křišťálové vody
  • Koupaliště a sluneční lázně na Dachovech
  • Masarykova věž samostatnosti
  • Start – 300 zatáček Gustava Havla a závodu motocyklových veteránů Česká Tourist Trophy
  • Tvrz a zámeček
  • Náměstí Jiřího z Poděbrad
Škola online Kontakt Školní pošta Jídelna Knihovna